Ako to mohlo byť s Martinom a jeho bielym koňom

Autor: Peter Papšo | 11.11.2012 o 11:39 | (upravené 11.11.2012 o 11:50) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  101x

Dnes mnohí hovoria: "Dúfam že dnes príde Martin na bielom koni..." ale aj: "Len aby Martin neprišiel na bileom koni..." a podobne. A tak som sa zamyslel... kedy vlastne naposledy na tom bielom koni prišiel? A prečo vlastne neprišiel? Nemohlo to byť aj takto?

Martin by aj prišiel, ale nemôže. Žijeme totiž v tejto krajine a koňa mu najprv zdanili. Potom vymysleli, že keďže kôň predstavuje potenciálne nebezpečenstvo, tak treba, aby podliehal povinnému zmluvnému poisteniu. No ani to nestačilo a keďže ho celé Slovensko vždy očakávalo práve na koni bielej farby, tak si poisťovňa povedala, že z toho vyťaží. Začala mu poistku počítať po novom, pričom mu mávala pred očami štatistikami, že najnebezpečnejšie sú práve biele kone a tak sa mu adekvátne k tomu musí zvýšiť aj cena poistného. Martin sa to pokúsil vyriešiť zmenou farby koňa a vymenil svojho bielučkého za hnedáka (čoho dôkazom je aj to, že v posledných rokoch bolo na Martina veru viac blata ako snehu). No kto by už chcel dni plné blata? Všetci hovorili, že kvalita martinomeninských služieb v oblasti meteorológie prudko klesá a tým začala upadať aj Martinova živnosť. Nezostalo to však nepovšimnuté, najmä zo strany jednej investičnej skupiny (ktorá mimochodom predtým sprivatizovala aj poisťovňu, v ktorej mal Martin poisteného svojho bieleho koníka). Rozhodla sa že dá Martinovi ponuku na odkúpenie aj toho koňa, ktorý mu ešte zostal. Martin najprv nechcel, ale keďže mu v bruchu od hladu dupotalo stádo divých mustangov, nemohol inak a ich ponuku prijal. Tak sú teraz na koni tí, ktorí Martina o toho jeho pripravili. A žeby ho vymenili za bieleho a chodili tešiť ľudí tak, ako to robil predtým Martin? Ale prosím Vás... Nebuďme naivní. Veď radosť ľudí nie je predsa výnosnou komoditou. To sa predsa ekonomicky neoplatí...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.

KOMENTÁRE

Oprávnenie ústavnej väčšiny rušiť amnestie je mína do systému

To, že amnestie sú nezrušiteľné, platí.


Už ste čítali?